Roberto Osimani

Futsalplanet Awards 2015

Best National Team in the World

Name Points
Argentina 4
Brazil 3
Kazakhstan 2
Slovenia 1
Spain 5

AGLA Futsal Awards 2014

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 2
Gabriel Mancini Lima De Oliveira (BRA/ITA) 5
Ali Asghar Hassanzadeh (IRN) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 2
Stefano Mammarella (ITA) 5
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 1
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 4
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil Women 4
Italy 5
Portugal Women Team 3
Russia 2
Spain 1

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 1
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 3
Vander Iacovino (BRA) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 2
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
ISK Dina Moscow (Russia) 3
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Artem Antoshkin (RUS) 3
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 4
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Felipe Paradynski Dos Santos (BRA) 1
Nikolay Shisterov (RUS) 2

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 2
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Female Player in the World

Name Points
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Belén De Uña Marzo (ESP) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 5
Mélissa Antunes (POR) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 2
Gabriel Mancini Lima De Oliveira (BRA/ITA) 5
Ali Asghar Hassanzadeh (IRN) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 2
Stefano Mammarella (ITA) 5
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 1
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 4
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil Women 4
Italy 5
Portugal Women Team 3
Russia 2
Spain 1

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 1
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 3
Vander Iacovino (BRA) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 2
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
ISK Dina Moscow (Russia) 3
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Artem Antoshkin (RUS) 3
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 4
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Felipe Paradynski Dos Santos (BRA) 1
Nikolay Shisterov (RUS) 2

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 2
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Female Player in the World

Name Points
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Belén De Uña Marzo (ESP) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 5
Mélissa Antunes (POR) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 2
Gabriel Mancini Lima De Oliveira (BRA/ITA) 5
Ali Asghar Hassanzadeh (IRN) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 2
Stefano Mammarella (ITA) 5
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 1
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 4
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil Women 4
Italy 5
Portugal Women Team 3
Russia 2
Spain 1

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 1
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 3
Vander Iacovino (BRA) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 2
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
ISK Dina Moscow (Russia) 3
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Artem Antoshkin (RUS) 3
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 4
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Felipe Paradynski Dos Santos (BRA) 1
Nikolay Shisterov (RUS) 2

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 2
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Female Player in the World

Name Points
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Belén De Uña Marzo (ESP) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 5
Mélissa Antunes (POR) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

UMBRO Futsal Awards 2017

Best Player in the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 1
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 4
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Jirawat Sornwichian (THA) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 3
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Sepehr Mohammadi Kamalabadi (IRN) 1
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 5
Tiago De Melo Marinho (BRA) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
José María Pazos Méndez "Pulpis" (ESP) 2
Diego Raul Giustozzi 5
Pierre Jacky 1

Best National Team in the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 3
France 1
Iran 2
Spain 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
David Marín Ortega (ESP) 2
Hernán José Garcias (ARG) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 3
Club Atlético Boca Juniors (ARG) 2
JEC/Krona Futsal Joinville (BRA) 1
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 2
Gabriel Penezio Martins (BRA) 3
Ali Hussein Hatroosh Al-Sudani (IRQ) 1
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Ygor Daniel Mota da Silva (BRA) 5

Best Referee in the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 3
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 3
Janice Eloísa Da Silva (POR) 4
Arianna Pomposelli (ITA) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 5

Best Player in the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 1
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 4
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Jirawat Sornwichian (THA) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 3
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Sepehr Mohammadi Kamalabadi (IRN) 1
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 5
Tiago De Melo Marinho (BRA) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
José María Pazos Méndez "Pulpis" (ESP) 2
Diego Raul Giustozzi 5
Pierre Jacky 1

Best National Team in the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 3
France 1
Iran 2
Spain 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
David Marín Ortega (ESP) 2
Hernán José Garcias (ARG) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 3
Club Atlético Boca Juniors (ARG) 2
JEC/Krona Futsal Joinville (BRA) 1
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 2
Gabriel Penezio Martins (BRA) 3
Ali Hussein Hatroosh Al-Sudani (IRQ) 1
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Ygor Daniel Mota da Silva (BRA) 5

Best Referee in the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 3
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 3
Janice Eloísa Da Silva (POR) 4
Arianna Pomposelli (ITA) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 5

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 2
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Maria Antonia Mascia (ITA) 1
Natalina Maria Leite "Naty" Silva (POR) 4

Best Player in the World

Name Points
Santiago Basile (ARG) 1
Dyego Henrique Zuffo (BRA) 4
Humberto Honorio (BRA/ITA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Jirawat Sornwichian (THA) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 3
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Sepehr Mohammadi Kamalabadi (IRN) 1
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 5
Tiago De Melo Marinho (BRA) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Seyed Mohammad Nazemalsharieh (IRN) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
José María Pazos Méndez "Pulpis" (ESP) 2
Diego Raul Giustozzi 5
Pierre Jacky 1

Best National Team in the World

Name Points
Argentina 5
Brazil 3
France 1
Iran 2
Spain 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
David Marín Ortega (ESP) 2
Hernán José Garcias (ARG) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 4
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 3
Club Atlético Boca Juniors (ARG) 2
JEC/Krona Futsal Joinville (BRA) 1
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 4

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 2
Gabriel Penezio Martins (BRA) 3
Ali Hussein Hatroosh Al-Sudani (IRQ) 1
Sebastian Matías "Mati" Rosa (ARG) 4
Ygor Daniel Mota da Silva (BRA) 5

Best Referee in the World

Name Points
Carlos Enrique González Sánchez (GUA), CONCACAF 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 3
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 4
Saša Tomić (CRO), UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 3
Janice Eloísa Da Silva (POR) 4
Arianna Pomposelli (ITA) 1
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 5

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 2
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Maria Antonia Mascia (ITA) 1
Natalina Maria Leite "Naty" Silva (POR) 4

UMBRO Futsal Awards 2018

Best Player in the World

Name Points
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 4
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 3
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Hossein Tayebi Bidgoli (IRN) 2

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 4
Stefano Mammarella (ITA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Ho Van Y (VIE) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Luís Conceição (POR) 3
Shahrzad Mozafar (IRN) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Bruno Garcia Formoso (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best National Team in the World

Name Points
Iran 1
Portugal 5
Portugal Women Under 18 3
Russia 4
Spain 2

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 4
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 3

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Pato Futsal (BRA) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Evandro Borges (BRA) 5
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 4
Guilherme Henrique Borges Sanches "Guilhermão (BRA) 3
Touhid Lotfi (IRN) 2
Sergio González Pérez (ESP) 1

Best Referee in the World

Name Points
Gelareh Nazemi Deylami (IRN) - AFC 1
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 4
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 3
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 2
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Amelia Romero De La Flor (ESP) 4
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 5
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 2

Best Player in the World

Name Points
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 4
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 3
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Hossein Tayebi Bidgoli (IRN) 2

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 4
Stefano Mammarella (ITA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Ho Van Y (VIE) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Luís Conceição (POR) 3
Shahrzad Mozafar (IRN) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Bruno Garcia Formoso (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best National Team in the World

Name Points
Iran 1
Portugal 5
Portugal Women Under 18 3
Russia 4
Spain 2

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 4
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 3

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Pato Futsal (BRA) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Evandro Borges (BRA) 5
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 4
Guilherme Henrique Borges Sanches "Guilhermão (BRA) 3
Touhid Lotfi (IRN) 2
Sergio González Pérez (ESP) 1

Best Referee in the World

Name Points
Gelareh Nazemi Deylami (IRN) - AFC 1
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 4
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 3
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 2
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Amelia Romero De La Flor (ESP) 4
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 5
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 2

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Jhennifer Aparecida De Oliveira Camargo (BRA) 1
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 5
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 3
Ana Etayo Garde (ESP) 4
Maria Antonia Mascia (ITA) 2

Best Player in the World

Name Points
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Leandro Lino dos Santos (BRA) 4
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 3
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Hossein Tayebi Bidgoli (IRN) 2

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Miodrag Aksentijevic (SRB) 4
Stefano Mammarella (ITA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 5
Jesús Herrero Parrón (ESP) 3
Ho Van Y (VIE) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Luís Conceição (POR) 3
Shahrzad Mozafar (IRN) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Bruno Garcia Formoso (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best National Team in the World

Name Points
Iran 1
Portugal 5
Portugal Women Under 18 3
Russia 4
Spain 2

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 4
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 3

Best Club in the World

Name Points
Carlos Barbosa (Brazil) 4
Movistar Inter FS (ESP) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Pato Futsal (BRA) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Evandro Borges (BRA) 5
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 4
Guilherme Henrique Borges Sanches "Guilhermão (BRA) 3
Touhid Lotfi (IRN) 2
Sergio González Pérez (ESP) 1

Best Referee in the World

Name Points
Gelareh Nazemi Deylami (IRN) - AFC 1
Mohamed Hassan Hassan Ahmed Youssef (EGY), CAF 4
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 3
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 2
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Amelia Romero De La Flor (ESP) 4
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 5
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 2

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Jhennifer Aparecida De Oliveira Camargo (BRA) 1
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 5
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 3
Ana Etayo Garde (ESP) 4
Maria Antonia Mascia (ITA) 2