Ferenc Ragadics

Futsalplanet Awards 2015

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Brazil Women 1
Spain 5
Kazakhstan 3
Iran 2

AGLA Futsal Awards 2014

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 5
Brazil Women 2
Portugal Women Team 1
Russia 3
Spain 4

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 5
Brazil Women 2
Portugal Women Team 1
Russia 3
Spain 4

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 5
Brazil Women 2
Portugal Women Team 1
Russia 3
Spain 4

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 4
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 5
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 2
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 4
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 5
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 2
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 4
Christopher Daniel Colley (AUS) 1
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 5
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 2
Saša Tomić (CRO), UEFA 3

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 3
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 1

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 2
Santiago Elias (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 3
Tiago De Melo Marinho (BRA) 5
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 2
Santiago Elias (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 3
Tiago De Melo Marinho (BRA) 5
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Deivd Charles de Souza (BRA) 2
Santiago Elias (ARG) 1
Stefano Mammarella (ITA) 3
Tiago De Melo Marinho (BRA) 5
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 5
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Christian Meloni (ARG) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Andrey Yudin (RUS) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 2
Vic Hermans 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 5
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Christian Meloni (ARG) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Andrey Yudin (RUS) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 2
Vic Hermans 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 5
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
ISK Dina Moscow (Russia) 1
Kairat Almaty (KAZ) 2

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 5
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
ISK Dina Moscow (Russia) 1
Kairat Almaty (KAZ) 2

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 5
Futsal Brasil Kirin Sorocaba (Brazil) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
ISK Dina Moscow (Russia) 1
Kairat Almaty (KAZ) 2

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Artem Antoshkin (RUS) 2
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 3
José Esteban Sánchez Nagles (COL) - goalkeeper 4

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Artem Antoshkin (RUS) 2
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 3
José Esteban Sánchez Nagles (COL) - goalkeeper 4

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Sergei Sergeev (RUS) 3

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Sergei Sergeev (RUS) 3

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 1
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Sergei Sergeev (RUS) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Eder Popiolski (BRA) 2
Vic Hermans 3
Roberto Menichelli 5
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 1
Sergey Skorovich (RUS) 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 5
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Christian Meloni (ARG) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Andrey Yudin (RUS) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 5
Artem Antoshkin (RUS) 2
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 3
José Esteban Sánchez Nagles (COL) - goalkeeper 4

Futsalplanet Awards 2019

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Brazil Women 2
Spain 3
Portugal 5
Spain Women 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Brazil Women 2
Spain 3
Portugal 5
Spain Women 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Brazil Women 2
Spain 3
Portugal 5
Spain Women 1

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 4
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 2
Juan José Cordero Gallardo (ESP) - UEFA 5
Chiara Perona (ITA) - UEFA 3

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 4
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 2
Juan José Cordero Gallardo (ESP) - UEFA 5
Chiara Perona (ITA) - UEFA 3

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 4
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1
Nikola Jelic (CRO) - UEFA 2
Juan José Cordero Gallardo (ESP) - UEFA 5
Chiara Perona (ITA) - UEFA 3

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 2
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 5
Ana Sevilla "Anita" Luján (ESP) 4
Sara Shirbeigi (IRN) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 2
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 5
Ana Sevilla "Anita" Luján (ESP) 4
Sara Shirbeigi (IRN) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 3
Renata Adamatti "Renatinha" (BRA) 2
Ana Sofia Gonçalves "Fifó" (POR) 5
Ana Sevilla "Anita" Luján (ESP) 4
Sara Shirbeigi (IRN) 1

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Anastasia Ivanova (RUS) 1
Silvia Aguete Outón (ESP) 5
Flaviani do Nascimento "Flavi" (BRA) 3
Sofia Victoria Olivera Trakimas "Chofy" (URU) 2

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Anastasia Ivanova (RUS) 1
Silvia Aguete Outón (ESP) 5
Flaviani do Nascimento "Flavi" (BRA) 3
Sofia Victoria Olivera Trakimas "Chofy" (URU) 2

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Miodrag Aksentijevic (SRB) 2
Lucas Hernan Farach (ARG) 1
Juan José Angosto Hernández "Juanjo"(ESP) 5

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Miodrag Aksentijevic (SRB) 2
Lucas Hernan Farach (ARG) 1
Juan José Angosto Hernández "Juanjo"(ESP) 5

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 3
Stefano Mammarella (ITA) 4
Miodrag Aksentijevic (SRB) 2
Lucas Hernan Farach (ARG) 1
Juan José Angosto Hernández "Juanjo"(ESP) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Joel Tiago Gonçalves Rocha (POR) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Ricardo Di Izeppe "Ricardinho" (BRA) 2
Cleverson Teixeira de Santana (BRA) 5
Igor Putilov (RUS) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Wilson Nóbrega Sabóia (BRA) 3
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Albert Canillas Alavés (ESP) 4
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best Club Coach in the World

Name Points
Joel Tiago Gonçalves Rocha (POR) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Ricardo Di Izeppe "Ricardinho" (BRA) 2
Cleverson Teixeira de Santana (BRA) 5
Igor Putilov (RUS) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Wilson Nóbrega Sabóia (BRA) 3
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Albert Canillas Alavés (ESP) 4
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 3
Sporting Clube de Portugal (POR) 4
Carlos Barbosa (BRA) 5
Magnus Futsal (BRA) 2
MFK Tyumen (RUS) 1

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 3
Sporting Clube de Portugal (POR) 4
Carlos Barbosa (BRA) 5
Magnus Futsal (BRA) 2
MFK Tyumen (RUS) 1

Best Club in the World

Name Points
Barça (ESP) 3
Sporting Clube de Portugal (POR) 4
Carlos Barbosa (BRA) 5
Magnus Futsal (BRA) 2
MFK Tyumen (RUS) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Kazuya Shimizu (JPN) 3
Salar Aghapour (IRN) 1
Antonio Pérez Ortega (ESP) 4
Josip Jurlina (CRO) 2
Leonardo Caetano Silva "Leozinho" (BRA) 5

Best Young Player in the World

Name Points
Kazuya Shimizu (JPN) 3
Salar Aghapour (IRN) 1
Antonio Pérez Ortega (ESP) 4
Josip Jurlina (CRO) 2
Leonardo Caetano Silva "Leozinho" (BRA) 5

Best Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 3
Artem Antoshkin (RUS) 1
Alex Rodrigo da Silva Merlim "Babalu" (BRA/ITA)  4
Damián Stazzone Alvarez (ARG) 5
Carlos Vagner Gularte Filho "Ferrão" (BRA) 2

Best Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 3
Artem Antoshkin (RUS) 1
Alex Rodrigo da Silva Merlim "Babalu" (BRA/ITA)  4
Damián Stazzone Alvarez (ARG) 5
Carlos Vagner Gularte Filho "Ferrão" (BRA) 2

Best Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 3
Artem Antoshkin (RUS) 1
Alex Rodrigo da Silva Merlim "Babalu" (BRA/ITA)  4
Damián Stazzone Alvarez (ARG) 5
Carlos Vagner Gularte Filho "Ferrão" (BRA) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Wilson Nóbrega Sabóia (BRA) 3
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Albert Canillas Alavés (ESP) 4
Jorge Gomes Braz (POR) 5
Sergey Skorovich (RUS) 1

Best Club Coach in the World

Name Points
Joel Tiago Gonçalves Rocha (POR) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Ricardo Di Izeppe "Ricardinho" (BRA) 2
Cleverson Teixeira de Santana (BRA) 5
Igor Putilov (RUS) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Kazuya Shimizu (JPN) 3
Salar Aghapour (IRN) 1
Antonio Pérez Ortega (ESP) 4
Josip Jurlina (CRO) 2
Leonardo Caetano Silva "Leozinho" (BRA) 5

Futsalplanet Awards 2016

Best National Team in the World

Name Points
Russia 1
Spain 4
Argentina 5
Kazakhstan 3
Portugal 2

Best National Team in the World

Name Points
Russia 1
Spain 4
Argentina 5
Kazakhstan 3
Portugal 2

Best National Team in the World

Name Points
Russia 1
Spain 4
Argentina 5
Kazakhstan 3
Portugal 2

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 1
Saša Tomić (CRO), UEFA 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 3
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 4
Ondřej Černý (CZE), UEFA 5

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 1
Saša Tomić (CRO), UEFA 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 3
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 4
Ondřej Černý (CZE), UEFA 5

Best Referee in the World

Name Points
Dario Javier Santamaria (ARG) - CONMEBOL 1
Saša Tomić (CRO), UEFA 2
Bogdan Sorescu (ROU), UEFA 3
Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP), UEFA 4
Ondřej Černý (CZE), UEFA 5

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 3
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 3
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Female Player in the World

Name Points
Amanda Lyssa de Oliveira Crisostomo "Amandinha" (BRA) 5
Ana Patricia Abreu Azevedo (POR) 4
Maria Nikolaeva Filisova (RUS) 3
Patricia Gonzalez Mota "Peque" (ESP) 2
Viktoria Sergeeva Afanasova (RUS) 1

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 2
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Ana Carolina dos Reis "Carol" (BRA) 1

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Ana Catarina Silva Pereira (POR) 4
Anastasia Ivanova (RUS) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 2
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 5
Ana Carolina dos Reis "Carol" (BRA) 1

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Yevgen Ivanyak (UKR) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Yevgen Ivanyak (UKR) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Thiago Mendes Rocha "Guitta" (BRA) 2
Leonardo De Melo Vieira Leite "Higuita" (BRA) 4
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Miodrag Aksentijevic (SRB) 1
Yevgen Ivanyak (UKR) 3

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 2
Anderson Machado De Menezes "Esquerda" (BRA) 4
Fernando Luiz Leite Cardoso Coelho "Ferretti" (BRA) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Diego Raul Giustozzi 1
Sergey Skorovich (RUS) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 2
Anderson Machado De Menezes "Esquerda" (BRA) 4
Fernando Luiz Leite Cardoso Coelho "Ferretti" (BRA) 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Diego Raul Giustozzi 1
Sergey Skorovich (RUS) 5

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Gazprom Ugra (RUS) 1
Magnus Futsal (BRA) 2

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Gazprom Ugra (RUS) 1
Magnus Futsal (BRA) 2

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 5
Sporting Clube de Portugal (POR) 3
Gazprom Ugra (RUS) 1
Magnus Futsal (BRA) 2

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Matteus Reinaldi Caetano (BRA) 5
Leandro Lino dos Santos (BRA) 3
Artem Niyazov (RUS) 2
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Matteus Reinaldi Caetano (BRA) 5
Leandro Lino dos Santos (BRA) 3
Artem Niyazov (RUS) 2
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1

Best Player in the World

Name Points
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Alamiro Vaporaki (ARG) 3
Dmitry Lyskov (RUS) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best Player in the World

Name Points
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Alamiro Vaporaki (ARG) 3
Dmitry Lyskov (RUS) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best Player in the World

Name Points
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 4
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 5
Alamiro Vaporaki (ARG) 3
Dmitry Lyskov (RUS) 1
Ahmad Esmaeilpour (IRN) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 3
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Seyed Mohammad Nazemasharieh (IRN) 2
Diego Raul Giustozzi 1
Sergey Skorovich (RUS) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Ricardo Cámara Sobral "Cacau" (BRA) 5
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 2
Anderson Machado De Menezes "Esquerda" (BRA) 4
Fernando Luiz Leite Cardoso Coelho "Ferretti" (BRA) 3

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Matteus Reinaldi Caetano (BRA) 5
Leandro Lino dos Santos (BRA) 3
Artem Niyazov (RUS) 2
Daniel "Dani" Saldise Martinicorena (ESP) 1